Atos, Unify’ı satın alıyor

yazar 23 Kasım 2015

Uluslararası BT hizmetleri şirketi Atos, entegre iletişim çözümlerinde tüm dünyada üçüncü sırada olan Unify’ı satın alıyor. Merkezi Münih’de olmak üzere Siemens Enterprise Communication adı altında 2008 yılında kurulan, Gores Grup (%51) ile Siemens’in (%49) ortaklığında, daha çok Avrupa ve Amerika’da etkin olan Unify, 5 bin 600 çalışanı ile 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Kurumsal telefon hizmeti ve tümleşik iletişim vizyonunda öne çıkan Unify, sahip olduğu 3 binin üzerinde patent ile Atos’un dijital dönüşüm çözümlerini de genişletecek.
Atos, Unify’ın tamamını satın alarak iletişim ile BT hizmetleri arasındaki boşluğu doldurmayı, sosyal işbirliğini arttırmanın yanı sıra dijital dönüşüme odaklanıp müşterilerinin iş performansını geliştirerek iletişimde benzersiz bir entegre çözüm oluşturmayı amaçlıyor.
Vizyonun temelleri güç kazanacak
Unify’ı, müşteri ihtiyaçlarını uçtan uca karşılayabilecek, güvenilir bir iş ortağı olarak gördüklerini belirten Atos Yönetim Kurulu Başkan ve CEO’su Thierry Breton; “Unify alımıyla portföy ve müşteri tabanı, Atos’un mevcut dijital kapasitesini tam anlamıyla tamamlayacak” dedi. Atos Türkiye İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Ahmet Doğan da, “Bu satın alma ile dijital dönüşüm odaklı vizyonumuzun temellerini kuvvetlendirmiş olacağız” dedi.

 

Kaynak:BThaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir