Santralın sanalı hem cebe hem işe faydalıdır.

yazar 8 Nisan 2017

Sanal santral uygulamaları hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Bilinen bilinmeyen bir çok hizmeti var. Konuyla ilgili olarak Yeni Nesil iletişimci Pasifik Telekom Limited Şirketinin Genel Müdürü İbrahim Cındık şunları anlatıyor.

06bbbb2“Pasifik Telekom 2013 yılında kuruldu. Aynı yıl BTK tarafından sertifikalandırıldı. Bu gün her telekom şirketinin yaptığı hizmetleri biraz daha ucuza ve daha kaliteli olarak tüketiciye sunuyoruz. İnternet hizmeti, SMS hizmet ile sabit telefon hizmeti veriyoruz. Bunun dışında 850’li ve 888’li numara tahsisi yapabiliyoruz. Tüm bunların dışında birde kendi server sistemlerimizde çalışan sanal santral hizmetimiz var.”

Pasifik Telekom Genel Müdürü İbrahim Cındık Sanal Santral konusu ile ilgili olarak sorularımız şöyle cevapladı.

internetSanal Santral Nedir?

Pasifik Sanal Santral gelişmiş bir PBX özelliğine sahiptir. Pasifik Sanal santralin sağladığı tüm bu özellikleri hiç bir bakım masrafı olmadan sizlere sunuyoruz. Bu hizmet müşteri bulunduğu yerde kurulu olan ve bir çok özelliğe sahip PBX santralin faydalarını, Internet Protokol yani IP teknolojisi ile birleştirmek mümkündür. Sanal Santral ile ofisleriniz arası ücretsiz görüşme olanağına sahip olursunuz.
Özellikleri Nelerdir ?
Pasifik Sanal Santral Kaça Mal olur
Pasifik Sanal Santral’de Herhangi bir santral yatırımı gerektirmeden, bütün IP santral özelliklerhizmet çok fatura bedeli azdır. İşte bu nedenle Pasifik Sanal Santral kullanırken, sadece kullandığınız kadar ödeme yapma olanağı size sunulur. Pasifik Sanal Santral için ayırdığınız bütçenizi yormaz. İletişimi için ayrıdığınız bütçenizi, işinizi büyütmeye yönelik ek finansman sağlarsınız.
DID Nedir?
Size ait numarayı ya da Pasiktelekom’un size vereceği numarayı sanal santralde kullanabilirsiniz. Numaranızı kullanmamız durumunda ise, hattınız digital alt yapıya dönüştürülerek, aynı anda karşılıklı 100 arama yapabilecek durumda olursunuz. Talebiniz doğrultusunda istenen sayıda numara Pasifik Telekom tarafından hizmetinize verilebilir.
telekomSonsuz iç hat sağlanabilir mi?
Hiç bir lokasyona bağlı kalmadan, aynı bina, şehir ya da ülke dışından olabilecek şekilde sonsuz dahili telefon kullanma hakkı sizin olacaktır. Kullanılacak noktada geniş bant internetin (ADSL,Fiber,Kablo) olması yeterlidir.
Sanal Santralde Sesli karşılama yani IVR
Karşı abonenin aranması anında, aramayı karşılayan ve firmaya özel yapılan ses IVR olarak adlandırılır. Bu firmanızın kurumsal kimliğini ortaya koyması açısından fazlasıyla gerekli bir özelliktir. Günümüzde, bir çok firmanın sekreterçalıştırmıyor. Bu hizmetin yerine Pasifik Telekom’un sanat Santrali devreye girer. Müşteri aranmalarında telefon cevaplama, ortaya çıkan sorunlara çare IVR’dır. IVR hizmetine en ucuc ve en hızlı www.pasifiktelekom.com adresinden ulaşabilirisiniz. Bu noktada, müşterinin karşılanıp, istenen dahili ya da mobil aboneye yönlendirilmesini Pasifik telekom’un sanalsantrali tarafından yapılır.
VoiceMail yani Sesli mesaj nedir?
Aradığınız numaraya ulaşılamaması durumunda, dahili sesli mesaj sistemi devreye girer ve müşterinin mesajını alır. Bu alınan mesajı, sisteme bağlı dahili bir telefondan, sanal santral uzaktan aranarak ya da sisteme tanıtılmış mail adresinden dinleyebilir.

1017418_620x413
Beklemede can sıkıtısını yok eden müzik nasıl sağlanıyor?
Pasifik Telekom sanal santral aboneleri, arayan kişiyi beklemeye alabilir. İşte o an devreye sizin seçtiğiniz müzik devreye girer. Siz arayan abone bu sayede hem cevapsız kalmaz, hem de kulağına hoş bir melodi fısıldanır.
Aynı anda çok bağlantı yani ‘Konferans Görüşme’
Bir iş konunuz var ve bunu telefonla çözmek istiyorsunuz. İşte bu anda imdadınıza Pasifik Telekom Sanal Santralı yetişir. Pasifik Sanal Santral aboneleri aynı anda birden fazla kişiyi hatta alarak yani, istedikleri telefonları dahil ederek, konferans görüşmeleri yapabilirler.
telefonİstenilen zamana bağlı planlı yönlendirme yapılabilir mi?
Size yada firmanıza uygun planlamaya göre, çalışma saati sonunda ya da planlanan belli zamanlarda, sanal santral sistemi devreye girer çağrılar farklı dahili telefonlara yönlendirilebilir. Buna örnek vermek gerekirse, mesai saatleri dışında dışarıdan gelen çağrı bir GSM numarasına veya nöbetçi personele yönlendirilebilir.
Voip Softphone diğer adıyla Cep telefonlarına yazılım desteği
Pasifik Sanal santral sisteminde, dahili numara olarak, bilgisayara ya da cep telefonuna kurulan yazılımlar tanımlanabilir.

PASİFİK TELEKOM  İÇİN İLETİŞİM

Valide-i Atik Mah. Nuhkuyusu Cad.
No:219 K:5-6
Üsküdar – İSTANBUL
+90 (216) 708 00 00
+90 (216) 701 00 00
+90 (800) 261 70 12
+90 (216) 708 00 01
info@pasifiktelekom.com.tr